longo
12 بهمن 1401 - 13:43

ظرفیت پرورش آبزیان در استان بوشهر به ۱۲۰ هزار تن می‌رسد

بوشهر - استاندار بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته ظرفیت تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر به ۶۰ هزار تن می‌رسد و ظرفیت پرورش ماهی در قفس نیز همین میزان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی‌زاده صبح چهارشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی یک طرح تولید غذای آبزیان در منطقه ویژه بوشهر اظهار داشت: سرمایه‌گذاری مانند کاشت یک درخت مثمر است که برکات بسیار زیادی را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری‌های بزرگی در زمینه تولید آبزیان در استان بوشهر انجام می‌شود خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته ظرفیت تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر به ۶۰ هزار تن می‌رسد و ظرفیت پرورش ماهی در قفس نیز همین میزان خواهد بود.

استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم تکمیل زنجیره تولید تا صادرات و فروش آبزیان در سطح استان بوشهر بیان کرد: در زمینه تولید خوراک آبزیان کمبودهایی وجود دارد که باید برای تسریع در تکمیل این چرخه اقدام شود.

وی حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را یکی از اولویت‌های مهم در استان دانست و افزود: تولید غذای استاندارد برای آبزیان یکی از برنامه‌های مهم در این استان است.

محمدی‌زاده اضافه کرد: امسال ۱۲ هزار تن به ظرفیت تولید آبزیان استان بوشهر اضافه خواهد شد و سال آینده هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی پرورش میگو در این استان ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اتفاقات بزرگی در استان بوشهر رقم می‌خورد تصریح کرد: بوشهری‌ها اگر در زمینه سرمایه‌گذاری ورود کنند شاهد کارها و نتایج بزرگی خواهیم بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1012767